مسواک کودک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

برای کودکتان مسواکی با سری کوچک و نرم تهیه کنید, یادتان باشد پرزهای مسواک کودک نباید سخت باشند.

معمولا ممکن است بچه ها از سن 7 – 6 سالگی بتوانند بدون کمک بزرگترها دندان هایشان را مسواک بزنند و یا حتی نخ دندان نیز بکشند. اما تا رسیدن کودک به این سن بهتر است خودتان مراقبت مستقیمی بر مسواک زدن فرزندتان داشته باشید, مخصوصا مسواک شب دندان های کودک.

در زدن مسواک برای فرزند دلبندتان حوصله داشته باشید, با کودک بازی کنید, تشویقش کنید و حوصله داشته باشید.

ممکن است برای بسیاری از والدین این سوال پیش بیاید که برای فرزندم یک مسواک مناسب خوب با چه ویژگی هایی بخرم. ما در این مطلب سعی کردیم ویژگی های یک مسواک خوب را بیان کنیم تا بتوانید یک خرید خوب مسواک برای فرزندتان داشته باشید.

چند توصیه مهم

با یک متخصص دندانپزشکی اطفال در تماس باشید تا توصیه های لازم در خصوص مراقبت از دندان های بچه ها را دریات کنید.

مسواک بچه ها را هر 3 ماه یکبار تعویض کنید, به خصوص اگر فرزندتان دوره بیماری را سپری کرده است.

بهتر است به جای اینکه مسواک زدن به یک کار عادی روزانه تبدیل بشود, آن را روش های مختلف سرگرم کننده و جذاب کنید. برای مثال می‌توانید اعضای خانواده را دعوت کنید تا با هم مسواک بزنید. این کار شما نه تنها مسواک زدن را برای فرزندتان لذت بخش می‌کند, بلکه می تواند مسواک زدن را تبدیل به یک آداب خوب خانوادگی کند.

خمیر‌ دندان هایی برای کودک تان بخرید که طعم آن را دوست دارند. طعم خمیر‌دندان کودک را تشویق به مسواک زدن می کند.  از خمیر‌دندان و مسواک مخصوص بچه ها استفاده کنید.

روش و تکنیک صحیح مسواک زدن را به فرزندتان آموزش دهید. به کودک بگویید حرکات رفت و برگشت روی سطوح دندان انجام شود که این نوع حرکت برای کودکان راحت تر است.

هنگام شستن دندان کودک برایش از اهمیت مسواک زدن دندانها بگویید. برای بچه توضیح بدهید که مسواک زدن و استفاده از خمیر‌ دندان می‌تواند مواد مضر را از دهان دندان های کودک پاک کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *