نکاتی مهم درباره مسواک و مسواک زدن دندان ها

بارها درباره مسواک و اهمیت مسواک زدن دندانها در سایت دندانپزشکی پرنس مقالات مختلفی منتشر شده است، مسواک زدن دندان ها یکی از مهمترین روش های مراقبت از دندان های افراد، چه کودکان و چه بزرگسالان محسوب می شود.

در مسواک زدن دندان ها نباید عجله کرد با عجله دندان هایتان را مسواک نزنید حداقل به مدت 2 دقیقه دندان‌ها را مسواک زده و در طول مدت زمان 2 دقیقه که تقریباً زمان مناسبی است به خوبی و با دقت تمام قسمت های دندان های آسیاب و قدامی را تمیز کنید.

همچنین مسواک تان را به موقع عوض کنید زمانی که مشاهده کردید مسواک فرسوده شده است نسبت به تعویض مسواک اقدام کنید، تقریباً بعد از گذشت سه ماه از استفاده مسواک پرزهای آن خمیده شده و دیگر مانند گذشته دندان هایتان را به خوبی تمیز نمی کند، در واقع حتی مسواک تیز شده و می تواند باعث آسیب لثه ها بشود، این مواردی که بیان شد شامل استفاده از مسواک برقی هم می شود و تقریباً بعد از از گذشت سه ماه لازم است آن را عوض کنید.

مراقبت از دندان های کودکان با مسواک زدن

سلامت دندان های دائمی به سلامت دندان های شیری بستگی دارد، به همین دلیل لازم است که از دندانهای بچه ها به خوبی مراقبت شود، دندان های بچه ها نیز مانند دندان‌های بزرگسالان می توانند دچار کرم خوردگی و پوسیدگی بشوند، پس بهتر است به فرزندان مان روش صحیح مسواک زدن را آموزش دهیم تا آنها نیز از دندان هایشان به خوبی مراقبت کند.

بچه ها می توانند مسواک شان را با خود به مدرسه ببرند و بعد از مصرف خوراکی ها جهت تمیز کردن دندان هایشان از مسواک استفاده کنند.

همچنین خود بزرگسالان نیز می توانند همیشه مسواک و خمیردندان شان را همراه داشته و چنانچه خوراکی را نوش جان کردند بعد از آن دندان‌هایش را مسواک بزنند تا مواد چسبیده شده بر روی دندان ها جدا شده و بوی بد دهانشان رفع شود. البته توجه داشته باشید که نباید بلافاصله بعد از خوردن غذا دندان ها را مسواک زد و تقریباً لازم است نیم ساعت صبر کرد و سپس نسبت به مسواک و تمیز کردن دندان ها اقدام کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *