مقالات دندانپزشکی ترمیم دندان کودکان

ترمیم دندان کودکان

0
0
24

ترمیم دندان کودک یا به اصطلاح پر کردن دندان پوسیده کودکان اصل بسیار مهمی در پیشگیری از درگیری بیشتر دندان و دندان درد و پیشگیری از نیاز به عصب کشی دندان می باشد.

اصولا علت پوسیدگی دندان یک عامل میکروبی می باشد و لازم است هر چه سریعتر این میکروب ها از دندان حذف شوند تا به تمیزی, بهداشت و سلامت بیشتر محیط دهان و دندان ها منجر شود.

در این روش درمانی قسمت پوسیده و خراب دندان حذف شده و سپس دندان بسته به شرایط و وضعیت موجود با مواد همرنگ دندان مانند کامپوزیت, گلس آینومر, کامپومر و یا با مواد غیر همرنگ دندان مانند آمالگام ترمیم خواهد شد.

ترمیم و پر کردن دندان در مراحل اولیه پوسیدگی هم مانع هزینه بیشتر جهت درمان های پیشرفته تری مانند عصب کشی شده و هم میزان میکروب های دهان و احتمال انتقال میکروب ها از دندان پوسیده به سایر دندان های سالم را نیز کاهش خواهد داد. پس بهتر است در صورت مشاهده پوسیدگی و یا احساس درد سریعا به دندانپزشکی مراجعه کنید.

توصیه ای که ما به شما داریم این است که لطفا بعد از سن 1 سالگی فرزندتان شب ها قبل از به خواب رفتنش دندان هایش را مسواک بزنید, همچنین زمانی که فرزندتان شیر دهانش است به خواب نرود, بهتر است در زمان بیدار شدن فرزندتان از خواب به آب بدهید بنوشد و اگر مجبور به دادن شیر به کودک شدید حتما بعد از نوشیدن شیر مقداری آب به فرزندتان بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانستنی هایی درباره دندان عقل قبل از جراحی و کشیدن دندان عقل

در دندانپزشکی کودکان پرنس مقالات مختلفی درباره دندان عقل منتشر شده است. برای مثال می توانی…