ترمیم دندان کودکان با بیهوشی

یکی از روش های درمانی در دندانپزشکی کودکان, ترمیم و درمان دندانپزشکی تحت بیهوشی عمومی می باشد.

در این روش دندانپزشکی که در اتاق عمل و با همراهی متخصص بیهوشی صورت می گیرد, کودک تمامی درمان های لازم دندانپزشکی را در یک جلسه 1 الی 2 ساعته دریافت می کند. قابل ذکر است که این روش درمانی دندانپزشکی در بچه های خردسالی که دندان های به شدت پوسیده و دردناکی دارند و تحمل انجام درمان دندان پزشکی را ندارند یک روش ایمن و مناسب می باشد. البته به شرطی که توسط متخصص دندانپزشکی کودکان که ترجیحا دارای مدرک فلوشیپ بیهوشی – آرامبخشی باشد و در اتاق عمل مجهز انجام بگیرد.

بدیهی است که با این روش درمانی کودک دچار فوبیای دندانپزشکی نمی شود و امکان انجام درمان با کیفیت ایده آل تری وجود دارد. لازم به توضیح است که رشته دندانپزشکی اطفال در کشور آمریکا در بسیاری از بیمارستان ها به غیر از مراکز دانشگاهی نیز دایر شده می باشد و رزیدنت های این رشته گاها کاملا در یک مرکز بیمارستانی آموزش می بینند و فارغ التحصیل می شوند.

البته به غیر از روش درمان دندان های کودکان تحت بیهوشی روش دیگری نیز تحت عنوان درمان با آرامبخشی یا سدیشن یا درمان تحت خواب وجود دارد که در پست های بعدی از سایت پرنس دنتال مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *